a
Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales ac lectus.
Instagram Feed
Follow Us
Stopycesarzowej > Dlaczego doTerra

Kiedyś niewiele wiedziałam na temat olejków eterycznych… 

W swoim gabinecie korzystałam głównie z dwóch: drzewka herbacianego, aby zabezpieczyć siebie i moich klientów przed grzybicą (to każdy refleksolog wie) oraz rozmarynu na zziębnięte stopy.

Pierwsze moje spotkanie z olejkiem klasy terapeutycznej bardzo mnie zaskoczyło. Przyszła do mnie klientka, zrobiłam jej zabieg na stopach, które pod koniec zabiegu były przyjemnie ciepłe i zaróżowione. Klientka podała mi olejek z mięty pieprzowej i poprosiła, żeby na koniec posmarować jej tym stopy. Oczywiście spełniłam jej prośbę, a moje zdziwienie nie miało granic, gdy w sekundę stały się lodowate. Żadne moje działania nie były w stanie przywrócić tego ciepła, dopiero gorąca kąpiel… Trochę mi to dało do myślenia…

 

Po jakimś czasie trafiłam na spotkanie z olejkami doTerra i wtedy dowiedziałam się o ich właściwościach terapeutycznych, otworzyła się jakaś nowa przestrzeń w mojej głowie, bo od zawsze poszukuję lepszych, naturalnych rozwiązań dla siebie, mojej rodziny i klientów… Do tego ten zapach… Nie spotkałam się wcześniej z taką MOCĄ.

Zawsze najpierw testuję nowe rozwiązania na sobie, mojej rodzinie, potem wprowadzam do gabinetu.    Z olejkami okazało się, że to jest bardzo proste i naturalnie się nimi dzielę, a procesy rozpoczęte dzięki refleksologii zachodzą znacznie szybciej.

 

DoTerra wyróżnia się na rynku olejków eterycznych przede wszystkim jakością. Proces produkcji jest kontrolowany od momentu posadzenia małej roślinki. Tutaj wszystko ma znaczenie: gleba, klimat, nasłonecznienie, pora zbioru owocu, dlatego tak istotne jest, aby rośliny rosły w swoim naturalnym środowisku i były najwyższej jakości, gdyż od tego zależy co dostajemy do ręki MY, użytkownicy. 

Ponieważ na rynku olejków eterycznych nie istnieje standard jakości, ani żadna jednostka certyfikująca, doTerra stworzyła certyfikat jakości CPTG – Czysta Atestowana Klasa Terapeutyczna.

Co on oznacza?

Że olejki eteryczne sprzedawane przez tą firmę są poddane rygorystycznym testom jakości zarówno przez laboratoria doTerra, ale również zewnętrzne.

Jaki to testy?

  • ocena organoleptyczna
  • chromatografia gazowa – określa  skład chemiczny
  • chromatografia chiralna – wykluczenie obecności syntetyków
  • analiza izotopowa – wyklucza zafałszowania i sztuczne domieszki
  • spektrometria mas – określa skład ilościowy poszczególnych substancji ( to ma ogromne znaczenie właśnie jeżeli chodzi o działanie olejku eterycznego)
  • spektroskopia fourierowska. 

Po co te wszystkie badania? 

Żebyśmy byli pewni jakości i czystości olejków. Szczególnie podając je naszym dzieciom.

Nadal nie jesteś pewna? Możesz powiedzieć SPRAWDZAM. Wejdź na stronę www.sourcetoyou.com i wpisz tam numer, który masz na buteleczce od spodu. Dostaniesz raport jakości tego olejku. 

 

Dla mnie niezwykle ważne jest również to, co kryje się za każdą kropla olejku. Etyczne działania, wspieranie rolników, kobiet w rozwoju i fundacje pomagające ludziom w krajach trzeciego świata, uchodźcom czy dzieciom (Co -Impact, Healing Hands).

 

DoTerra to nie tylko olejki, to sposób życia – w pełni swojej MOCY, dzieląc się z innymi, pomagając im wzrastać i żyć w pełni zdrowia i harmonii.

 

Chcesz zamówić olejki? Zapraszam na moja stronę www.mydoterra.com/stopycesarzowej