a
Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales ac lectus.
Instagram Feed
Follow Us
Stopycesarzowej > Czym są olejki eteryczne

Olejki eteryczne to lotne, aromatyczne substancje o niezwykłej mocy. W świecie roślin służą do zabezpieczenia przed grzybami, pleśniami czy atakami gryzoni oraz do przyciągania owadów zapylających. Każdy olejek eteryczny ma unikalny profil chemiczny, w zależności od rośliny z której jest pozyskiwany. W tym procesie bardzo istotne jest również to, gdzie roślina rośnie, jaką ma glebę, nasłonecznienie i klimat. Niezmiernie ważny jest sam proces pozyskiwania olejku. Jest to naprawdę sztuka, którą trzeba posiąść.

1 kropla olejku zawiera 40 milionów trylionów cząsteczek substancji aktywnych, a więc ma niezwykłą MOC, dlatego olejki klasy terapeutycznej używamy na kropelki. Obowiązuje tu zasada – im mniej tym lepiej. W razie potrzeby zwiększamy częstotliwość, a nie ilość przyjmowanej substancji.

 

Istnieją  3 sposoby używania olejków eterycznych:

  • aromatycznie – najczęściej u mnie w domu używam dyfuzora, ale nie martw się jeśli go nie masz. Wystarczy wlać kroplę na dłoń, rozprowadzić i wdychać prosto z niej lub z buteleczki
  • na skórę – tutaj należy pamiętać o rozcieńczeniu olejku eterycznego w oleju bazowym. Olejek nakładamy na ciało, w zależności od potrzeby.
  • wewnętrznie –  wiele osób się zdziwi – Jak to? TAK, naprawdę te olejki możemy używać wewnętrznie w sposób bezpieczny. To właśnie świadczy o ich jakości. Co znaczy wewnętrznie? Możemy pić z wodą, zmieszać z olejem, używać do przyrządzania potraw czy sporządzić własne kapsułki.

 

Olejki eteryczne były używane od tysiącleci, ale od niedawna przeżywają renesans. Coraz więcej ludzi wraca do korzeni, chce żyć zdrowym, pełnym mocy życiem i mieć wpływ na swoje zdrowie i samopoczucie.

 

Tutaj mogą przyjść z pomocą olejki i produkty firmy doTerra.